Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Dedykowane zaplecze SEO
Maj 8, 2014
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda kobieta czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość która dotyka wiele kobiet na całym świecie. Jest to medyczny termin określający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być dotknięci tą dolegliwością, jednakże większość mężczyzn cieszy się dość licznym futerkiem. Dla pań natomiast to prawdziwy dramat.

U pań cierpiących na hirsutyzm włosy rosną w przesadnej ilości na przeróżnych częściach ciała – w okolicach intymnych, na łydkach i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie poświadczyć, że włosy na urokliwej, żeńskiej buzi nie wyglądają pięknie i pociągająco. A przecież każda z dziewczyn marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bez bólu redukuje nadmierne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności proponowany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej szczególnej choroby, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeżeli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym informatorem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się chorobliwym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, czarne włosy wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale także na buzi, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. Czasami jest produktem ubocznym zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u przyciągającej, 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm tworzy równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony mężczyzn. Od czasu do czasu zdarza się, że w rezultacie dezorganizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają tworzyć za dużo hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w nietypowych miejscach. Pozostałymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u pań są odpowiedzialne również sterydy (wprowadzane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku dostrzeżenia pierwszych objawów nadmiernego owłosienia sugeruje się wizytę u ginekologa. Po kompletnym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i poda właściwe lekarstwa, lub powie, że zbytnie owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. W trakcie paru wizyt raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem dedykowanym jedynie do osób cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem całkowicie usuwa włosy z jakiejkolwiek części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy zapewniają, że jest to zabieg bezbolesny. Właściwe skonfigurowanie lasera do jakości skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrzymałe jest Twoje owłosienia. W sumie wynik finalny jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i pewność, że włoski nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi medyczna nazwa) urządzenie przesyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest trwałe uszkodzenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Podyktowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień lasera pochłaniany jest wyłącznie przez włoski, które eksponowane są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają żądanej ilości promieniowania właściwej do ich osłabienia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak mówi wiele pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wyrastające na twarzy zanikają po kilku wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm preferują tą korzystną formę terapii. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie przynosi duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnego komfortu? W takim razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok klasycznych zabiegów estetycznych, instytut oferuje specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz mieć ładną i zadbaną skórę? My Tobie to ułatwimy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń